Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Vikingų kaimo senovės amatų mokykla tęsiasi

Vikingų kaimo senovės amatų mokykla tęsiasi

kpfRugsėjo 13 – 14dienomis “Vikingų kaimas” vėl kvietė besidominčius senaisisais amatais į mokymus pagal ES finansuotą projektą: „Vikingų kaimo senovės amatų mokykla Širvintų rajono kaimo gyventojams“.

Šeštadienį(rugsėjo 13d.)vyko pynimo iš žolių seminaras, kurį vedė Vilniaus universiteto archeologijos doktorantė Virginija Rimkutė.

Darbas prasidėjo nuo pasivaikščiojimo po pievą, kur lektorėWP_20140913_013 gyvai supažindino su augalais, kurie tiek senovėje, tieš šiomis dienomis puikiai tinka pynimui.Seminaro dalyviai turėjo puikią progą išvysti ir“pasiplėšyti“ jau mažai kam šiandien žinomą puikią medžiagą – liepos karną, kuri senovėje buvo plačiausiai naudojama įvairių virvių, žvejybinių tinklų gamyboje.

Virvių negaminome, bet, išmokę pasiruošti reikiamas medžiagas, seminaro dalyviai pradėjo rimtai darbuotis – pirmoji uduotis buvo – išmokti po kelias pynimo technikas ir nupinti apyrankes. Pasipraktikavę, perėjo prie sudėtingesnių užduočių -pynė padėkliukus, o sunkiausias ir labai daug laiko, kruopštumo ir jėgų pareikalavęs darbas buvo – krepšelių – dubenėlių pynimas. Va čia, jau teko pasėdėti…., kai kam dar liko ir namų darbams.

Rugsėjo 14-ą(sekmadienį) vis dar džiaugiamės rudenio saule ir laukėme besirenkančių į paskutinįjį – senovinio popieriaus gaminimo seminarą. Tai buvo patas šlapiausias seminaras iš visų!

Šio seminaro dalyviai sužinojo ilgą popieriaus atsiradimo istoriją, kaip šis stebuklas keliavo nuo Kinijos iki Lietuvos; patys gaminosi popieriaus gaminimo įrankius bei popieriaus masę. O tuomet jau laukė pati smagiausioji – popieriaus išgavimo technika. Po šio seminaro dienos šviesą išvydo įvairiausi ir margiausi rankų darbo popieriaus atvirukai.

WP_20140913_038Taip baigėsi „Vikingų kaimo senovės amatų mokykla Širvintų rajono kaimo gyventojams“, tačiau jaunieji meistrai turėjo dar galimybę ir toliau tobulėti, konsultuotis su savo mokytojais,o rugsėjo 27d. jų visų darbai buvo pristatyti Širvintose vykusioje, Širvintų rajono gyventojams skirtoje derliaus šventėje „Čia mūsų namai – 2014“.

Dėkojame visiems projekto dalyviams, amato meistrams bei Širvintų VVG komandai už visokeriopą pagalbą vykdant projektą.