Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Senobės baltų gyvensena

Senobės baltų gyvensena

Senobės baltų gyvensena

7 votes, average: 4.00 out of 57 votes, average: 4.00 out of 57 votes, average: 4.00 out of 57 votes, average: 4.00 out of 57 votes, average: 4.00 out of 5 (7 votes, average: 4.00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...
Mums, įpratusiems prie šiuolaikinio gyvenimo, net sunku įsivaizduoti, kad senobėje žmonės gyveno be elektros, vandentiekio, kanalizacijos ar įrenginių.. Kad vandenį nešėsi  iš šaltinių, namuose niekada neužgesdavo ugniakuras, o penkiametis berniukas jau buvo ruošiamas tapti kariu. Tiesa ta, kad mūsų protėviams tekdavo patiems apsirūpinti viskuo. Ne tik maistu, kurį užaugindavo, sumedžiodavo, sužvejodavo ar surinkdavo miške. Jie patys gaminosi įvairiausius įrankius, baldus, drabužius ar ginklus – viską, ko tik gali prireikti gyvenant kaime ar saugantis nuo priešų. Geriausia suprasti senobės pasaulį įmanoma tyrinėjant pačiam gyvąją istoriją autentiškoje aplinkoje, ragaujant senovinio maisto, gaminamo ant ugnies, ar matuojantis baltų kario "kailį" rungtyse.
Pirmiausia atvykusius vaikus pasitiks senovinio kaimo šeimininkai. Visus dalyvius aprėdę senoviniais rūbais, kartu su vaikais leisis ieškoti baltų senosios praeities. Protėvių kaimo, įsikūrusio gražiame upės slėnyje su gyva 1000 metų senumo istorija. Kaimo šeimininkai kvies vaikų grupės patyrinėti senovės maistą ir baltų karybą. Veiklas, be kurių senobėje žmonės neįsivaizdavo savo kasdienybės.
Archainio maisto ruošos ir buities edukacija –  moksleiviai susipažins su  senovinio žmogaus racionu, kas buvo auginama, kuo mito, kada ir iš kur atkeliavo įvairūs maisto produktai.  Ruošimės viduramžių puotai, kūrensime virtuvės laužus, virsime arbatą, skrudinsime grūdus, kepsime blynus taip, kaip tai darydavo mūsų protėviai. 
Senobinės baltų karyba. Senovėje karyba buvo neatskiriama vyrų gyvenimo dalis. Moksleiviai turės puikią progą pasijusti “senovinio kario kalyje“. Bus supažindinami su to meto kario apranga, ginkluote, gyvenimo būdu. Vyks karių pratybos, kur vaikai taps viena komanda, treniruosis ir mokysis įvairių taktinių manevrų (svaidyti mažąsias ietis – akstis; sudaryti įvairias apsaugines skydų kombinacijas).

 

Informacija

Dalyvių amžius: programa skirta 1-6 klasių moksleiviams

Dalyvių skaičius: 40 – 50 dalyvių grupę (tiek, kiek telpa į didelį autobusą)

Vieta: Širvintų 36, Družų km., Širvintų raj. (50 km nuo Vilniaus, 90km nuo Kauno, Panevėžio, 25 km nuo Ukmergės)

Trukmė: 3 val., iš jų dvi valandos truks edukacinis vaidmenų žaidimas. Kitas laikas skirtas leisti laiką gamtoje: iškylauti, vaišintis atsivežtu maistu, išmokti senovinių žaidimų  (iki 1 val.). Veiks senovinių suvenyrų ir skanėstų krautuvėlė.

Registracija: Būtina išankstinė registracija. Edukacijų kuratorė  Judita Korsakienė, el. paštu judita@vikingukaimas.lt arba telefonu 8 615 92611.

<span>Mokytoja</span>
"

Vakarykštė viešnagė su būriu vaikų Jūsų kaime buvo nepaprastai įdomi, smagi, jauki ir įsimintina.Dar sykį labai labai Jums dėkojame. Kaip gera, kad Jūs ne "dirbate" ar "vedate užsiėmimą", o nuoširdžiai darote tai, kas Jums patinka, kuo tikite. Tada taip pat gera visiems...O nuo karinių žaidimų labiausiai skauda šypsenos raumenis.

"
Almida Mokytoja

En skoleklasse besøker Vikingu Kaimas utenfor Vilnius i Litauen.

En skoleklasse besøker Vikingu Kaimas utenfor Vilnius i Litauen.

En skoleklasse besøker Vikingu Kaimas utenfor Vilnius i Litauen.

En skoleklasse besøker Vikingu Kaimas utenfor Vilnius i Litauen. Direktør Judita Korsakiene forklarer.