Tai gyvosios istorijos edukacijos programa, skirta 1 – 7 klasių mokiniams. Programos tikslas – gyvai pristatyti viduramžių laikotarpį (XIII-XIV a.), kai formavosi Lietuvos valstybė. Šios pamokos metu vaikai istoriją išgyvens: pamatys, išgirs, pačiupinės, užuos ir net paragaus. Visais 5 pojūčiais gaunamą informaciją vaikai įsimins ilgam.
Programos metu supažindinsime su senovės apranga, buitimi, maistu bei kario gyvenimu ir pramogomis. Kiekvienas pasipuoš senovine sermėga, pamatys ir pasimatuos, kokius rūbus tuo metu vilkėjo vyrai ir moterys, kaip puošėsi ir kas padėjo žiemą saugotis nuo šalčio. Mokiniai turės galimybę paragauti senovėje vartotus maisto produktus, skaldyti senoviškai riešutus. Sužinos, kada ir iš kur atkeliavo agurkai, kopūstai, bulvės ir kas pirmasis paragavo bananų! Valgydami iš senovinių indų mokysis viduramžių etiketo taisyklių. Praktinių užduočių pagalba mokiniai vaizdžiai susipažins su to meto kario kasdienybe: turės galimybę pajausti tikro kalavijo svorį, išbandyti skydų sienos jėgą, pasimatuoti kario šarvus, šalmą, skydą, kariškai papramogauti.
Programa skirta: 1 – 7 klasių moksleiviams (vienu metu galime užimti iki 25 vaikų). Programos trukmė: 45 min. (pagal poreikį programos trukmę galime pratęsti). Programos vieta: atvykstame į mokyklą ar kitą Jūsų nurodytą vietą.