Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Saulės mūšio kova

Saulės mūšio kova
Rekomenduojami

Saulės mūšio kova

5 votes, average: 4.00 out of 55 votes, average: 4.00 out of 55 votes, average: 4.00 out of 55 votes, average: 4.00 out of 55 votes, average: 4.00 out of 5 (5 votes, average: 4.00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Įsivaizduokite vieną įprastą dieną į jūsų kaimo kiemą įsiveržia "iki dantų" ginkluoti kariai. Netikėti svečiai atima jūsų turtą, pagrobia jūsų motiną, seseris ir pažada greit sugrįžti. Su viduje kunkuliuojančiu krauju, drakoniška drąsa vejatės atėjūnus, kad stotumėt į kovą kartu su kariais ir apgintumėt savo žemes, šeimą, tautą.

Tai ne filmo anonsas, o realaus, gamtoje vykstančio edukacinio vaidmenų žaidimo fragmentas.  "Saulės mūšio kova" - žaidybiniais metodais sukurta programa moksleiviams, skirta  per patyrimą pristatyti vykusių mūšių svarbą ir karių gyvenimą protėvių žemėje. Šioje programoje akcentuojama lietuvių karių drąsa, kurie ryžosi pakelti ginklus ir sutriuškinti galingus Livonijos ordino riterius Saulės mūšio metu. Saulės mūšis mums reikšmingas tuo, kad lietuvių laimėjimas sustabdė grobikiškus Kryžiaus žygius į Lietuvos žemes ir leido įkurti valstybę. 

Šios patyriminės edukacijos metu kartu su vaikais aiškinsimės apie Saulės mūšį ir jo svarbą Lietuvos istorijai. Vėliau vaikų grupės bus padalintos į Lietuvių ir Kalavijuočių Ordino karių stovyklas. Vadovaujami savo kariaunų vadų, per patyrimą moksleiviai pažins profesionalių karių gyvenimą, išbandys jų ginkluotę ir šarvuotę. Muziejaus karių stovyklavietėje, įveikę karių rungtis ir  įvaldę karybos taktikas vaikų grupės rengsis mūšiui. Kiekviena kariauna per vaidmenis ir užduotis  galės įsigyventi į to meto karių kasdienybę. Dalyvauti sužaidybintoje Saulės mūšio kovoje, grobti kaimus ar ginti juos nuo priešų; kovoti už savo kraštą ir žmones ar vykdyti savo vado įsakymus. Žiūrovų čia nėra, nes priešas jau netoliese..

Programa įgyvendinama pagal projektą "Patyriminė istorinė edukacija „Saulės mūšio kova“, remiama LR Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro.

Informacija

Dalyvių amžius: programa skirta 1-7 klasių moksleiviams

Dalyvių skaičius: 40 – 50 dalyvių grupę (tiek, kiek telpa į didelį autobusą)

Vieta: Širvintų 36, Družų km., Širvintų raj. (50 km nuo Vilniaus, 90km nuo Kauno, Panevėžio, 25 km nuo Ukmergės)

Trukmė: 3 val., iš jų dvi valandos truks edukacinis vaidmenų žaidimas. Kitas laikas skirtas leisti laiką gamtoje: iškylauti, išmokti senovinių žaidimų, pasikepti ant laužo dešreles ar kitus, atsivežtus skanumynus (iki 1 val.). Veiks senovinių suvenyrų ir skanėstų krautuvėlė.

Registracija: Būtina išankstinė registracija. Edukacijų kuratorė  Judita Korsakienė, telefonu 8 615 92611.

Course Intro Video