Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Sužaidybintoje „Saulės mūšio“ kovoje moksleiviai per patyrimą mokinsis istorijos

Sužaidybintoje „Saulės mūšio“ kovoje moksleiviai per patyrimą mokinsis istorijos

Šį rudenį pristatoma unikali edukacinė programa „Saulės mūšio“ kova“, kuri suteikia galimybę moksleiviams istorijos mokymąsį žaidybiniais metodais perkleti į realią erdvę, kartu išgyvenant kelių šimtų metų senumo aktualijas. Šią programą patyriminiame muziejuje „Vikingų kaime“ aplankys daugiau kaip 500 moksleivių iš Kėdainių, Širvintų, Vilniaus bei kitų rajonų mokyklų.

„Šiandien vaikai išvargę nuo žinių gausos, perteklinės informacijos kasdieninėje aplinkoje. Todėl sužaidybintos užduotys ir metodai padeda šiuolaikinius vaikus įtrauki į mokymosi procesą. Būdami aktyvesni patyriminėje veikloje, moksleiviai tampa imlesni ir labiau motyvuoti įsisavinti reikalingas istorines žinias“ – apie mokymosi sužaidybinimo svarbą pasakoja patyriminio muziejaus įkūrėjas Mindaugas Korsakas.

"Saulės mūšio“ kova" - žaidybiniais metodais sukurta programa moksleiviams, skirta  per patyrimą pristatyti vykusių mūšių svarbą ir karių gyvenimą protėvių žemėje. Šioje programoje akcentuojama lietuvių karių drąsa, kurie ryžosi pakelti ginklus ir sutriuškinti galingus Livonijos ordino riterius Saulės mūšio metu. Saulės mūšis mums reikšmingas tuo, kad lietuvių laimėjimas sustabdė grobikiškus Kryžiaus žygius į Lietuvos žemes ir leido įkurti valstybę.

Šios patyriminės edukacijos metu kartu su vaikais diskutuosime apie Saulės mūšį ir jo svarbą Lietuvos istorijai. Muziejaus karių stovyklavietėje, įveikę karių rungtis ir  įvaldę karybos taktikas vaikų grupės rengsis mūšiui. Kiekviena kariauna per vaidmenis ir užduotis  galės įsigyventi į to meto karių kasdienybę. Dalyvauti sužaidybintoje Saulės mūšio kovoje, grobti kaimus ar ginti juos nuo priešų; kovoti už savo kraštą ir žmones ar vykdyti savo vado įsakymus. Šioje programoje žiūrovų čia nėra, nes priešas jau netoliese..

Lietuvių sukurto interaktyvaus patyriminio muziejaus „Vikingų kaimo“ kuratoriai – VšĮ „Vikingų kaimas“ jau ketvirtus metus užsiima edukacija per gyvosios istorijos pasakojimus. Patyriminėse edukacijose  vaikai ugdomi per 5 pojūčius: jie liečia, uosto, klausosi, ragauja, tyrinėja muziejinius (edukacinius) eksponatus betarpiškai. Tyrimai rodo, kad vaikai, dalyvaudami patyriminėse, interaktyviose (veiksmo) edukacijose labiau įsitraukia į mokymosi procesą ir įsimena 80 - 100 proc. medžiagos.

Patyriminė programa moksleiviams „Saulės mūšio“ kova“ įgyvendinama pagal projektą "Patyriminė istorinė edukacija „Saulės mūšio kova“, remiama LR Krašto apsaugos ministerijos ir Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro.

Daugiau informacijos: patyriminė programa "Saulės mūšio" kova"

Informacija

Dalyvių amžius: programa skirta 1-7 klasių moksleiviams

Dalyvių skaičius: 40 – 50 dalyvių grupę (tiek, kiek telpa į didelį autobusą)

Vieta: Širvintų 36, Družų km., Širvintų raj. (50 km nuo Vilniaus, 90km nuo Kauno, Panevėžio, 25 km nuo Ukmergės)

Trukmė: 4 val., iš jų dvi valandos truks edukacinis vaidmenų žaidimas. Kitas laikas skirtas leisti laiką gamtoje: iškylauti, išmokti senovinių žaidimų, pasikepti ant laužo dešreles ar kitus, atsivežtus skanumynus (iki 2val.). Veiks senovinių suvenyrų ir skanėstų krautuvėlė.

Registracija: Būtina išankstinė registracija. Edukacijų kuratorė  Judita Korsakienė, el. paštu judita@vikingukaimas.lt arba telefonu 8 615 92611.

.