Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Projektas „Turėjo liepa 9 šakas“

Projektas „Turėjo liepa 9 šakas“

zakopane+-236Gerą pusmetį gyvenome Liepos medžio kvapais ir garsais. Mūsų projektas baigėsi, dovanodamas edukacinį filmuką apie liepos medį.

Projekto tikslas buvo sukurti edukacinę programą ir trumpą filmuką apie liepos medžio reikšmę žmogaus gyvenime.

Tariame didelį ačiū Širvintų pradinės mokyklos, mokytojos Aušros Lebedevienės mokiniams, kurie rinko medžiagą, istorijas, receptus, susijusius su liepos medžiu.

Gegužės mėnesį visa trečiokų klasė važiavo į „Vikingų kaimą“, kur pasipuošę stovyklavietę savo pieštais liepos medžio piešiniais, pristatinėjo savo „tiriamųjų darbų rezultatus“, pasodino savo klasės liepaitę. Pirmiausiai visi kartu parinko vietą, iškasė duobę, sumetė po linkėjimų akmenėlį, linkėdami liepai augti didelei, būti mylimai ir galingai. Po darbų vaikai galėjo pasimokyti šauti iš lanko, kepė dešreles, žaidė senovinius žaidimus, bei dalinosi įspūdžiais prieš video kamerą. Šios pamokos medžiaga buvo naudojama kuriant filmą.

Plačiau apie šią pamoką, galima paskaityti čia:

http://krastonaujienos.lt/2014/06/isibegeja-edukacinis-projektas/

Antroji didelė projekto dalis buvo liepos mėnesį vykusi šeimoms skirta senųjų amatų stovykla tuo pačiu pavadinimu: „Turėjo liepa 9 šakas“ Stovyklos metu dalyviai turėjo puikią galimybę mokytis įvairiausių su liepos medžiu susijusių amatų. Net du meistrai mokė drožybos, buvo galima pasigaminti popierinį su liepos žiedais, patiems pamėginti nuo liepos žievės nusiplėšti karną, pamatyti, kaip senovėje buvo verdamas midus, pasimokyti sutartinių apie liepos medį.Patys smalsiausieji, galėjo paskobti ir paplaukioti liepiniu luotu.

Stovykloje dalyvavo 99 žmonės, amatų mokė 15 profesionalių, savo amatą puikiai išmanančių meistrų.

zakopane+-234Plačiau apie stovyklą skaitykite čia:

http://www.sirvinta.net/projektas-%E2%80%9Eprie-sirvintu-krasto-kulturos-versmiu%E2%80%9C/prie-upes-sirvintos-%E2%80%9Eturejo-liepa-devynias-sakas%E2%80%9C/

O rudenį „Vikingų kaimas“ kvietė moksleivių grupes į edukacines programas po atviru dangumi. Mūsų projekte dalyvavusi klasė taip pat buvo atkeliavusi, pagaliau galutinai išsiaiškino, kas gi yra ta liepos karna ir iš kur ji imama. Meistrė Virginija mokino vyti iš karnos virves. Mokiniai patys kūrė laužą, virė arbatą, mokėsi apie viduramžių virtuvę, kepė blynus, išbandė ką gi reiškia būti senovinio kario “kailyje“

Dalyvių įspūdžiai:

http://www.pagrindine.lavoriskes.vilniausr.lm.lt/index.php?option=com_content&view=article&id=160:nepamirstamos-akimirkos-vikingu-kaime&catid=7&Itemid=106&lang=en

http://vileisis.lt/page18.php

Ir štai rudens pabaigoje vykusioje mokyklos mugėje „Vikingų kaimas“ turėjo puikią progą pasidžiaugti savo nudirbtais darbais. Būtent šioje mugėje buvo pristatytas mūsų edukacinis filmukas apie liepos medį.

Dėkojame Lietuvos kultūros tarybai, parėmusiai mūsų idėjas, Aušrai Mockuvienei, sukūrusiai šį filmą, visiems amatininkams ir kitiems, prisidėjusiems prie šio projekto ir filmo.

DSC_0927

O čia mokytoja A. Lebedvienė ir jos mokiniai pasidalino savo mintimis apie šį projektą: Liepa