Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Gyvoji edukacija po atviru dangumi „Vikingų kaime“(Širvintų raj.)

Gyvoji edukacija po atviru dangumi „Vikingų kaime“(Širvintų raj.)

Vikingu_kaimasVŠĮ“Vikingų kaimas“ ir gyvosios istorijos klubas „Leitgiris“ kviečia Jūsų mokyklos moksleivius į “gyvosios” istorijos pamokas po atviru dangumi.

Istorinės edukacijos programa „Senobės baltų gyvensena“ skirta 1 – 6 klasių moksleiviams, kurios tikslas - gyvai pristatyti ankstyvųjų viduramžių laikotarpį, kuomet formavosi Lietuva kaip valstybė.

Visa programa bus vykdoma „Vikingų kaime“, ant vingiuotos Širvintos kranto (Družai, Širvintų r.). Visos edukacinės lietisprogramos vyks natūralioje gamtinėje aplinkoje, senoviniuose statiniuose, palapinėse, rekonstruojant to laikmečio aplinką. „Senobės baltų gyvensenos“ programos edukacijoms skirtoje erdvėje bus „mini muziejus“: statiniai, palapinės, namų apyvokos daiktai ir kiti artefaktai, kurie geriausiai reprezentuoja ankstyvuosius viduramžius. Visus daiktus, eksponatus ir priemones programos metu dalyviai galės liesti, apžiūrėti, išbandyti (pasimatuoti ginkluotę ir pan.)

Vienu metu priimsime 40 dalyvių. Ši grupė bus padalijama į tris skirtingus pogrupius. Mokiniai apsirengs senoviniais rūbais ir pasikeisdami, mažose grupelėse dalyvaus edukacijose:

1)senovinių pramogų ir stalo žaidimų – sužinos stalo žaidimų atsiradimo istoriją, susipažins su viduramžiais organizuotomis pramogomis, išmoks žaisti įvairius senovinius stalo žaidimus.

2) archainio maisto ruošos ir buities – susipažins su senovinio žmogaus racionu, kas buvo auginama, kuo mito, kokius javus augino, išmėgins savo rankomis išsiminkyti ir išsikepti senovinį paplotėlį bei blyną, kurį galės pasigardinti tuo metu naudotais pagardais. Rugsėjo 15 – 16 papildomai vyks popieriaus gamyba, o rugsėjo 17 – 18 senoviniųįvairių pynimo technikų edukacija

3) senobinės baltų karybos- turės progą ne tik išgirsti, pamatyti, bet ir pasijusti “senovinio kario” kalyje. Bus supažindinami su to meto kario apranga, ginkluote, gyvenimo būdu. Bus galimybė pasimatuoti visą kario amuniciją, pasimokinti naudotis to meto ginklais(akstimis, lankais, ietimis…)

vikingu stvyklaEdukacijų trukmė apie 2val. (su pertraukomis). Po edukacijos bus galimybė paiškylauti šalia upės, pasikepti ant laužo dešreles ar kitus, atsivežtus skanumynus(iki 2val.)

Edukacijos vyks: Rugsėjo 15 – 19 ir 22 – 26 dienomis.

Programos kaina: 10Lt. Vaikui (Mūsų partneriams ir Širvintų raj. mokykloms yra nuolaidos)

Būtina išankstinė registracija, daugiau informacijos: 861592611(Judita)