“Turėjo liepa devynias šakas”

Džiaugiamės galėdami pakviesti visus į jau tradicene tapusią, trečius metus organizuojamą senųjų amatų stovyklą. Šiemet ji gavo dainingą pavadinimą: „Turėjo liepa 9 šakas“. Tai jau pavasarį parasidėjusio projekto, kurį iš dalies finansuoja Lietuvos Kultūros Taryba tęsinys. Pavadinimas toks ne šiaip sau – didžioji dauguma amatų bus susiję su liepos medžiu(drožyba, karnos ruošimas, midaus virimas, liepų popierius, sutartinės apie liepos medį ir kt.)

Šioje stovykloje dalyviai turės galimybę susipažinti su senaisiais amatais ir, patyrusių meistrų padedami, galės pamėginti darbuotis senomis technologijomis, netaikant modernių šiuolaikinių technikos stebuklų. Mokysimės siūti senovinius marškinius, nusivyti vytinę juostą, ar išsidrožt šaukštą. Paaugliams galėsime pasiūlyti praeiti „Jaunojo kario kursą“ ir per savaitgalį pajusti koks buvo XII amžiaus kario kasdieninis gyvenimas.

Stovyklos metu bus pristatyta daugiau kaip 10 įvairiausių amatų, kuriuos pramokę dalyviai galės toliau praktikuoti namuose.

Stovyklos maitinimas bus ruošiamas ant „gyvos“ ugnies, naudojant tik tuo metu(X – XIVa.) Europoje egzistavusius maisto produktus.

Amatų mokymo metu veiks vaikų darželis „Po senuoju ąžuolu“(vaikams nuo 3- 4 metų) – kur savanoriai žais su vaikais, mokins juos pasigaminti nesudėtingus žaislus, seks pasakas ir kitaip turiningai leis laiką.

Kitos edukacijos