Select Your Style

Choose your layout

Color scheme

Kas yra Vikingų kaimas?

Kas yra Vikingų kaimas?

Gyvosios istorijos muziejus. Kol kas tai dar tik „įsčiose nešiojamas mažulėlis“, dar projektas. Tačiau ateityje turėtų jis gimti gyvosios istorijos muziejumi po atviru dangumi ir tapti savotiška laiko mašina į X-XII amžių. Kur galima bus ne tik pamatyti kaip gyveno tame laikotarpyje žmonės, o ir pagyventi tame pasaulyje realiai. Šioje gyvenvietėje bus laukiamas kiekvienas, norintis nusimesti savo oficialius kostiumus ir pasinerti į paslaptingą senovės gyvenimą: dirbti lauko darbus, mokintis senovės amatų, švęsti senovines šventes ar tiesiog pabūti gryname ore, gamtoje. Vienu žodžiu – leistis į nepamirštamą nuotykį tūkstantį metų atgal.

Vikingai. Aišku, daug kam kyla klausimų – kodėl vikingai, jei mes lietuviai? Kodėl vikingai, jei čia nėra jūros? ir t.t. O tiesa paprasta – mes norėjome atkurti senovės laikotarpį, kuriame Lietuvos istorija tik gimsta… Duomenų mažai, o fantazuoti kažkaip nesinori.. Tad mes pabandėme į X-XII amžiaus laikotarpį pažiūrėti globaliau. Ir sutikite, kad vikingai – tai vieni iš geriausiai pažįstamų ir pažengusių to laikotarpio gyventojų Europoje. Šis periodas Europos istorijoje vadinamas vikingų amžiumi. Pasaulio mastu – jie ne taip ir toli gyveno (beveik kaimynai). Vikingai buvo jūrininkai, kariai, keliautojai,Vikingų-muziejus-Švedijoje pirkliai ir puikūs amatininkai. Paliko begales istorijų, mitų ir simbolių, kurie turi paslaptingos nepaaiškinamos traukos.
Mes suvokiame buvimą vikingu – tai ne kilmės pabrėžimą (nes tai nebuvo gentis, labiau profesija), o to laikotarpio gyvenimo būdo puoselėjimu.

Bendraminčių bendruomenė. Tikime, kad Vikingų kaimo projektas bus atviras ne tik lankytojams „su piniginėmis“, bet ir bendraminčiams, kuriems norisi to paties – pabūti išvien su gamta, pabėgti į šį žemės lopinėlį, įkišti rankas į žemę, paglostyti avelę, pasidalinti savo amatais, kartu smagiai leisti laiką. Pasidalinti savo darbu, žiniomis – mainais gauti pastogę, maistą ir gerą kompaniją..