ŽALČIO RATAS

ŽALČIO RATAS

ŽALČIO RATAS

0 votes, average: 0.00 out of 50 votes, average: 0.00 out of 50 votes, average: 0.00 out of 50 votes, average: 0.00 out of 50 votes, average: 0.00 out of 5 (0 votes, average: 0.00 out of 5)
You need to be a registered member to rate this post.
Loading...

Šeimų stovykla suburia šeimas, kurioms svarbu prisiliesti prie senovinių dainų, sutartinių, išbandyti senovinius šokius ir savo rankomis pasisiūti lino marškinius ar išmokti kitus archainius amatus.

Šeštoji mūsų kaime vasaros senųjų amatų stovykla pamažu grįžta į praeitį, kuomet rinkosi nedaug, nuoširdžių, iš visos Lietuvos kampelių susibėgusių šeimų stovyklą "Žalčio ratas".

Tiesa, ir prie ko čia tas "žaltys"? Pasak mūsų senolių, žaltys buvo laikomas gerąja namų dvasia, globėju ir gydytoju. Sakyta, kad namai, kuriuose jis gyvena, yra laimingi. "Vikingų kaime" kol kas žalčiai nesirenka. Bet norėtume, kad savo gerąja dvasia apgaubtų visus mūsų stovyklos dalyvius, ir laimės pavidalu apsigyventų jų šeimose.

Liepos mėn. labai lauksime Družų km. Širvintų raj. visų kam įdomu prisiliesti prie senovinių dainų, sutartinių, išbandyti senovinius šokius ir savo rankomis pasisiūti vilnonį hudą ar išmokti kitus archainius amatus.

Šiais metais darysime dar mažesnę, jaukią ir kamerinę stovyklą. Tam, kad visi gerai jaustųsi stovykloje: būtų sotūs, vyktų kokybiškų amatų dirbtuvės ir vaikų edukacijos, - ribojame dalyvių skaičių iki 25 šeimų. Tai mažas skaičius, kuomet dar galime įsiminti vardus ir dūkti visi kartu. O visas dūzgiantis dalyvių būrys yra tarsi viena didelė šeima.

Nulindus tyliai į kamputį tunoti nepavyks.  Mes kviesimės į bendrus ratus, į pagalbą ruošiant maistą, amatus ir dainuojant dainas.

Nakvynė jūsų palapinėse šeimų "palapinių pievoje" ir stovyklavietėse. Stovykloje yra lauko tualetai, gręžinio vanduo, upėje maudynės. Dušo ir karšto vandens nėra.

Kiekvienas turi turėti indus ir įrankius valgymui (puodelis, dubuo, šakutė, šaukštas), kuriuos pats prižiūri ir plauna.

Pasirūpinkite priemones nuo uodų, erkių, saulės ir lietaus. Taip pat ir pirčiai.

INFORMACIJA

Programos datos: 2018 m. liepos 13 d. iki 15 d. (penktadienis-sekmadienis)

Dalyvių skaičius:  jaukus, nedidelis renginys - iki 25 šeimų

Kaina šeimai: 150,00 Eur (tėvai ir vaikai) su maitinimu ir priemonėmis visoms 3 dienoms, suaugęs dalyvis (virš 14 m.) - 50,00 Eur, vaikas ( 6-14 m.) - 25,00 Eur

Vieta: Širvintų 36, Družų km., Širvintų raj. (50 km nuo Vilniaus, 90km nuo Kauno, Panevėžio, 25 km nuo Ukmergės)

Registracija: Būtina išankstinė registracija. Stovyklos kuratorė  Judita Korsakienė, telefonu 8 615 92611.